Categories
Psy

MINIATURE PINCHER (RATLEREK)

MINIATURE PINCHER (RATLEREK)

Model entered in the FCI register under the number 185a (21. II. 1964 r.)

General impression. Pinczer karłowaty jest możliwie dokładną miniaturą dużego pinczera, z jego licznymi zaletami, bez wad zwyrodnieniowych w budowie czaszki i kończyn, o zgrabnej, proporcjonalnej sylwetce, dobrze umięśnionej, z dobrze związanymi stawami. Jest on spostrzegawczy, o szybkim refleksie i pełen temperamentu. Square silhouette.

Head. Podłużna, wąska (bez wydatnych policzków), o długości w stosunku do grzbietu mniej więcej jak 1 : 2. Część głowy czołowo-ciemieniowa pożądana płaska. Proste linie profilu czoła i grzbietu nosa, przerwane nieznaczną krawędzią czołową, przebiegają równolegle. Kufa silna i we właściwej proporcji do puszki mózgowej. Nos u odmiany czerwonej („sarni” pinscher) black, u brązowych i innych — w stosownym odcieniu. Uzębienie wymagane kompletne, strong, about a scissor bite. Uszy wysoko osadzone i równomiernie przycięte. Dark eyes, nawet czarne, o właściwej proporcji, nie wyłupiaste i nie za małe, nie skośne, dobrze dostosowane do „rzeźbygłowy. Ocena oczu ma duże znaczenie.

Neck. Slightly bent, proporcjonalnej długości i grubości. Skin tightly fitting.

Torso. Pokryty płaskimi, elastycznymi mięśniami. Short back, silny również w partii lędźwiowej. Flat ribs. Belly slightly tucked up. Przedpiersie zgrabne, nadające pinczerowi elegancki wygląd. Zad pożądany lekko zaokrąglony.

Front limbs. Ze wszystkich stron pionowe.

Hindquarters. Well angulated. Łapy „kocie”.

Tail. Set high, cropped after the third vertebra.

Ointment. Czarna z czerwonobrązowym podpalaniem, rozmieszczonym w postaci wyraźnych oznak na policzkach, lips, żuchwie, nad oczyma, na podgardlu, z przodu piersi (2 trójkąty), na łapach i śródręczu z przodu, na wewnętrznej stronie tylnych nóg, przy odbycie. Uniformly roe deer, fawn to buffalo; blue-gray or chocolate brown with reddish-brown or yellow-brown marks arranged in the same way, as against a black background.

Increase. Height at the withers 25-30 cm (for dogs and bitches).

Code. Elegant, gliding and lofty.

Disadvantages. Convex forehead, round head (apple-shaped), muzzle too short or pointed (sparrows snout) and other manifestations of degeneration. Undesirable figure too light or greyish.