Kategorie
Psy

Hodowla psów beagle

Hodowla psów beagle

Psy beagle zaliczane są do psów gończych i były już znane w XIV wieku, ponieważ w tym okresie używano ich do polowań na lisy i zające. Przede wszystkim cechują się głową średniej wielkości, pozbawionej zmarszczek czy też fałdek. Ponadto, ich czaszka jest lekko wklęśnięta i widać na niej mały guzek polityczny. Oprócz tego wyróżniają się długimi uszami, lekko zaokrąglonymi na końcach. Poza tym, posiadają ciemne, duże oczy o przyjaznym wyrazie.

Oczywiście, jeśli marzysz o hodowli psów beagle, musisz pamiętać o tym, że tej rasy psy uwielbiają być w ruchu. Gdy mogą sobie pohasać po lesie, popływać lub aportować, są w siódmym niebie. Wspaniale sprawdzają się także podczas wędrówek górskich, ponieważ są bardzo wytrzymałe, w związku z czym wielu sportowców wybiera sobie beagle na swego towarzysza. Z pewnością, jest to odpowiedni zwierzak dla osób lubiących spędzać czas aktywnie na łonie natury. Należy także podkreślić to, że szybko przystosowują się do nowych warunków, ponieważ są niesamowicie rodzinne, w związku z czym okropnie znoszą samotność. Dlatego gdy zostają pozostawione w domu niszczą wszystko, co napotkają na swej drodze – buty, meble, ubrania. Warto podkreślić to, że beagle są psami opanowanymi, lubiącymi dobrą zabawę, dlatego idealnie pełnią funkcję kompana dzieci, jednak wskazane jest, aby maluch był już w wieku szkolnym, aby rozumiał, jak należy obchodzić się z psem, nie bił go ani nie ciągnął za uszy czy ogon.

Poza tym, gdy poczują trop nie mogą często zrezygnować z podążania za nim, co może być kłopotliwe dla ich właścicieli, zwłaszcza że mają tendencję do włóczęgostwa. Ponadto, uwielbiają kopać norki, a więc musisz zapomnieć o pięknym ogrodzie, jeśli chcesz posiadać beagle. Nie ulega wątpliwości to, iż ogromne znaczenie w hodowli psów beagle odgrywa odpowiednia tresura, którą trzeba rozpocząć jak najszybciej. Bez wątpienia, pies musi wiedzieć, kto tu rządzi i, że musi wykonywać polecenia swojego opiekuna. Ponadto, za właściwe zachowania pieska, powinno się go odpowiednio nagradzać. Warunkiem skutecznego szkolenia jest konsekwencja podczas jego przeprowadzania.

Na koniec, należy powiedzieć o tym, że beagle są pasami przyjaznymi, ale w zupełności nie nadają się do roli psa broniącego nasz dobytek, bowiem to nie leży nawet w ich naturze. Ale mimo wszystko, beagle są cudownymi, wdzięcznymi zwierzakami, które mogą zostać naszymi przyjaciółmi.