Kategorie
Psy

Małe pieski do towarzystwa

Małe pieski do towarzystwa

W ostatnim czasie coraz więcej osób przekonuje się do małych piesków rasowych, które idealnie naddają się do towarzystwa, ponieważ są przyjazne i szybko się przywiązują. Ponadto, ze względu na ich niewielką mesę ciała, możemy je zabrać praktycznie wszędzie ze sobą i nie zajmują dużo miejsca, a więc można je hodować nawet w bloku. A, co najważniejsze, uroczo wyglądają i wszyscy przechodnie nie mogą oderwać od nich oczu, zachwycając się ich wizerunkiem.

Jakie rasy malutkich piesków cieszą się największym uznaniem?

Nie ulega wątpliwości to, iż od kilku lat szczyty popularności biją zabawne chihuahua, które charakteryzują się jabłkowatym pyszczkiem i niezarośniętym ciemiączkiem. Ponadto, te małe zwierzaki posiadają ogromne uszy, żuchwę wysuniętą do przodu, a także wielkie oczy, które są szeroko rozstawione . Oprócz tego, warto wspomnieć, iż chichuahua są niesamowicie towarzyskie, ale i uparte, dlatego nie można tych zwierzaków pozostawiać z samymi dziećmi.

Kolejną rasą pieska, która cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju jest pinczer miniaturowy, wszystkim znany jako ratlerek. Cechuje się mocno osadzonymi uszami, które stoją lub są załamane w kształcie litery V. Przede wszystkim, może pełnić funkcję nie tylko zwierzaka do towarzystwa, ale i wspaniale sprawdza się jako pies pilnujący. Kolejną jego zaletą jest żywiołowość oraz spostrzegawczość. Ponadto, uwielbia spacery i bywa nieufny w stosunku do obcych, dlatego ich obszczekuje. Oprócz tego, trzeba wiedzieć o tym, że ratlerki przywiązują się do jednego, co najwyżej dwóch członków rodziny.

Poza tym, nie można pominąć uroczych pekińczyków charakteryzujących się krótkim tułowiem, dużym łebkiem, mocno spłaszczonym między uszami i bardzo pomarszczonym pyskiem. Kolejną ich wyróżniającą cechą są duże, ciemne, szeroko rozstawione oczy i uszy w kształcie serca, które opadają. Z pewnością, do najmodniejszych należą pieski z czarnym pyskiem i okularami wokół oczu. Przede wszystkim, pekińczyki bardzo ufają swemu właścicielowi, ale są nieufne w stosunku do obcych ludzi. Ponadto, cenią sobie ciszę, a więc nie naddają się do towarzystwa dla dzieci. Nie ulega wątpliwości to, że są odważne i gotowe stanąć do walki nawet z dużo większym psem, gdy zajdzie taka potrzeba.

Na koniec warto także wspomnieć o mopsie, który posiada krępe ciało. Oczywiście, jest on niezwykle towarzyskim zwierzakiem, a więc źle znosi rozłąkę ze swymi opiekunami, do których się szybko przywiązuje. Ponadto, jest bardzo posłuszny, dlatego nie będzie stwarzał problemów podczas tresury i szybko przystosowuje się do nowych warunków życia.