Kategorie
Psy

Najpopularniejsze rasy psów

Najpopularniejsze rasy psów

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, który nigdy nie zdradzi, w razie potrzeby jest gotów stanąć w obronie swych bliskich oraz umie umilić nas czas, a także jak mało które zwierzę potrafi okazać nam miłość i przywiązanie. Dlatego kochają je wszyscy, nie tylko maluchy, które wręcz uwielbiają czworonogi, ale i osoby starsze, a co najważniejsze bardzo często pomagają nam w wykonywaniu różnych zadań, w zamian oczekując tylko uwagi i oczywiście jakieś drobnej, smacznej przekąski.

Nie ulega wątpliwości to, że na świecie istnieje wiele ras psów, które cieszą się mniejszym lub większym zainteresowaniem, ale obiektywnie trzeba stwierdzić, że w ostatnim czasie bardzo modne są psy miniaturki. Przede wszystkim, idealnie naddają się do towarzystwa, bowiem są niezwykle zabawne, szybko się przywiązują i nie zajmują dużo miejsca, a więc można nawet je trzymać w małym mieszkanku. Ponadto, warto także wspomnieć o tym, że w dalszym ciągu modne są śliczne dalmatyńczyki, które nie tylko cudownie wyglądają, ale i posiadają wspaniały charakter, bowiem cechuje ich łagodność i opanowanie, a także chęć do zabawy, przez co są odpowiednimi czworonogami dla dzieci, ale tych już nieco starszych, mających świadomość tego, iż pies jest żywą istotą, a nie kolejną zabawką, a więc nie można mu wyrządzać krzywdy.

Oprócz tego, gdy uwielbiamy aktywnie spędzać czas, wprost idealnym kompanem dla nas podczas, np. wędrówek górskich będą żywiołowe beagle, zaliczane do psów gończych, które uwielbiają ruch i świeże powietrze. Nie mniej urocze są wspaniałe labradory, należące do psów myśliwskich. Przede wszystkim, szybko się przywiązują do rodziny, ale aby były posłuszne i nie sprawiały nam żadnych kłopotów w przyszłości, należy je poddać odpowiedniej tresurze. Poza tym, wśród popularnych ras psów, konieczne trzeba wymienić słodkie jamniki, które są bardzo przyjazne, lubią aportować, potrzebują wiele uwagi ze strony swych opiekunów. Warto również wspomnieć o wiernych owczarkach, które z wielkim oddaniem pilnują naszego dobytku oraz o zwierzakach obronnych charakteryzujących się niezwykłą szybkością, zwinnością i wyostrzonym węchem.

Ponadto, jeżeli mamy zamiar zajmować się hodowlą psów rasowych, musimy pamiętać o tym, że jest to zadanie niezwykle trudne, bowiem wymaga od nas wiele czasu, poświęceń a także nakładów pieniężnych. Jednakże najważniejszym warunkiem właściwej opieki nad pieskami jest szczere oddanie pięknym psom, które za obdarowaną im miłość, potrafią odwdzięczyć się przywiązaniem i niesamowitą wiernością.