Kategorie
Psy

Pieski dla dzieci

Pieski dla dzieci

Niejedno dziecko marzy o tym, aby posiadać swojego ulubionego pieska, jednak nie wszystkie czworonogi są cierpliwe i potrafią znieść ciągniecie za ogon czy też za uszy. Dlatego, jeśli zamierzamy ulec prośbom naszych maluchów i chcemy im kupić zwierzaka, musimy się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniej rasy pieska, który będzie idealnym kompanem dla dzieci. Oczywiście, niesamowicie ważne jest to, aby wytłumaczyć najmłodszym, że piesek nie jest zabawką i nie należy go bić i szarpać, ponieważ go to boli.

Jakie rasy psów są najlepszymi towarzyszami dla dzieci?

Przede wszystkim, wspaniałym przyjacielem dla maluchów będzie labrador retrivery, bowiem jest niesamowicie spokojny, cierpliwy, a co najważniejsze uwielbia dobrą zabawę. Ponadto, jest bardzo inteligentny i nie jest agresywny w stosunku do innych zwierzaków, więc nie ma przeciwwskazań to tego, aby w naszym mieszkaniu uczynić małe ZOO np. w postaci pieska, kotka, królika i rybek. Ponadto, warto też postawić na alaskana malamute, który bardzo przywiązuje się do najmłodszych, a nawet można powiedzieć, ze przepada za nimi. Oprócz tego, w każdej sytuacji zachowuje stoicki spokój, choćby nawet dzieciak z uporem szarpał go za ogon.

Natomiast, gdy nasze pociechy są już nieco starsze oraz uczęszczają do szkoły, więcej wiedzą i na pewno rozumieją już, że pies jest żywym zwierzęciem, a nie maskotką i nie można robić mu krzywdy. Dlatego mamy też więcej możliwości co do wyboru pieska. Z pewnością, warto postawić na przyjazne beagle czy też malutkie yorki, które są świetnymi towarzyszami zabawy. Ponadto, nieśmiałe dziecko, które ma problemy z zawieraniem nowych przyjaźni, bez dwóch zdań druha odnajdzie w bassecie.

Poza tym, gdy nasze dziecko jest obowiązkowe, możemy podarować mu owczarka niemieckiego, który szybko się uczy, a więc maluch może nauczyć go prostych komend. Oprócz tego, mile widziane są piękne dalmatyńczyki, które wykazują się w stosunku do najmłodszych anielską cierpliwością. Warto również powiedzieć o cockerze spanielu, bowiem jest zabawny, towarzyski i wesoły.

Oczywiście, należy podkreślić także to, iż nawet najbardziej spokojne psy mogą stać się niebezpieczne, gdy będą odczuwać strach spowodowany krzykiem, biciem, zamaszystymi gestami. W związku z czym niesamowite znaczenie odgrywa uświadomienie dzieciom, że jest on istotą, która odczuwa ból, lęk, ale i miłość. Nie zapominamy także o odpowiednim szkoleniu psa z rodowodem.