Kategorie
Psy

Szybkie psy obronne i rasowe yorki

Szybkie psy obronne i rasowe yorki

Z pewnością, psy obronne są bardzo szybkie i odważne, dlatego skutecznie będą bronić naszego dobytku. W związku z tym, iż są niesamowicie bystre, szybko się uczą, a ze względu na swoją odwagę często wykorzystywane są podczas niebezpiecznych akcji przeprowadzanych przez policję. Ponadto, charakteryzują się wyostrzonym węchem, a więc skuteczne są w poszukiwaniu narkotyków czy też ładunków wybuchowych lub w odnajdywaniu zaginionych ludzi. A, co najważniejsze w pogoni, np. za złodziejem nie boją się wspinać i skakać przez okna.

Oczywiście, jeśli chodzi o psy obronne najbardziej rozpoznawalne są boksery, które wyróżniają się zwartą budową ciała, kwadratową sylwetką i silnym kośćcem. Jednak ich znakiem rozpoznawczym jest szeroka głowa z krótką kufą oraz cofnięta truflą nosa. Przede wszystkim, są bardzo czujnymi zwierzakami, które są niesamowicie żywiołowe. Jedną z ich największych zalet jest ogromne posłuszeństwo. Oprócz tego, są wierne, cierpliwe w szczególności do dzieci, w związku z czym stanowią dla nich idealne towarzystwo. Z pewnością, za punkt honoru obiorą sobie ochronę Ciebie, całej Twojej rodziny i Twego dobytku.

Kolejnym psami obronnymi, o których należy wspomnieć, są dobermany cechujące się elegancką kwadratową sylwetką. Nie ulega wątpliwości to, że są one niezwykle zwinnymi, silnymi i niesamowicie wytrzymałymi zwierzakami. Poza tym, ich tresura nie powinna nam sprawić żadnych problemów, pod warunkiem iż posiadamy silną osobowość. Ponadto, bardzo szybko przywiązują się do swojej rodziny i gotowe są bronić jej o każdej porze dnia i nocy. Warto także wspomnieć o potężnych rottweilerach, które dzięki swej atletycznej budowie są szybkie i silne. Uwielbiają wykonywać trudne zadania, świetnie naddają się np. do zaganiania bydła czy też do tropienia. Przede wszystkim, są opanowane i całkowicie wierne swojej rodzinie, ale raczej podporządkowują się w całości zazwyczaj tylko jednej osobie.

Natomiast, jeśli jesteś zwolennikiem niewielkich piesków, odpowiednie dla Ciebie będą sympatyczne yorki, które są bardzo towarzyskie i nie wykazują agresji w stosunku do innych domowych zwierzątek. Ponadto, cechuje je cierpliwość w stosunku do dzieci. Oprócz tego, szybko się uczą nowych sztuczek, którymi lubią się popisywać. Poza tym, są wierne, ale trzeba pamiętać o tym, by odpowiednio je wytresować w okresie szczenięcym, bowiem posiadają tendencję do dominacji. Preferują zabawy i doskonale spełniają rolę przyjaciela domowników.