Kategorie
Psy

Z psem na jarmark bożonarodzeniowy – czy to dobry pomysł?

Z psem na jarmark bożonarodzeniowy – czy to dobry pomysł?

Kiedy grzane wino, kiełbasa i migdały przyciągają wielu odwiedzających na jarmark bożonarodzeniowy, właściciele psów z roku na rok stają przed pytaniem, czy zabrać swoje zwierzę, czy nie. Opinie na temat kontrowersyjnego tematu nie mogą być bardziej rozbieżne.

Czas zimowy to czas jarmarku bożonarodzeniowego. Właściciele psów otwierają dylemat. Z jednej strony niechętnie zostawiają czworonożnego przyjaciela w domu, z drugiej strony taki jarmark bożonarodzeniowy nie jest całkowicie bezpieczny dla psa. Dlatego wcześniej zadaj sobie pytanie, czy naprawdę chcesz zadowolić swojego zwierzaka podczas takiej wizyty.

Jarmark bożonarodzeniowy: Czynnik stresowy dla psów jest duży.

Przytłaczająca muzyka, migające światła i tłumy, jeśli chodzi o oczy i uszy: dla wielu osób jarmark bożonarodzeniowy może być stresujący, dla psów wizyta jest zwykle o wiele bardziej wyczerpująca. Jest tego kilka przyczyn.

Jarmark bożonarodzeniowy dla psa może oznaczać czysty stres . Zastanów się nad głośnością, tłumami, zawężeniem i związanym z tym przepychaniem. Nie wspominając o licznych, różnorodnych zapachach, które zwierzę postrzega znacznie intensywniej niż my ludzie.

Ponadto wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym wiąże się z ryzykiem, że ludzie nadepną psa w łapy lub przypadkowo wyleją na niego grzane wino. Innym ryzykiem są potłuczone szkło na podłodze i resztki, których Twój pies nie powinien jeść – na przykład czekolada . W takim przypadku czworonożni przyjaciele mogą mieć duże problemy.

Czy wizyta na świątecznym rynku z psem jest możliwa?

Jeśli twój pies jest raczej niespokojny, powinieneś absolutnie unikać świątecznych jarmarków, aby nie niepotrzebnie stresować swojego czworonożnego przyjaciela. Z drugiej strony, jeśli Twój pupil, ma doświadczenie w takich wydarzeniach i lubi większe tłumy, są możliwe warunki na wizytę na jarmarku bożonarodzeniowym. Niemniej jednak powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Odpowiedni czas ma kluczowe znaczenie dla dobra Twojego zwierzaka. Aby zmniejszyć ryzyko, należy unikać godzin szczytu podczas wizyty z psem na jarmarku bożonarodzeniowym. Wieczorem wiadomo, że jest większy tłum niż w porze obiadu. W ciągu tygodnia jest mniejszy ruch niż w weekendy.

Psy wolą także mniejsze jarmarki świąteczne większe. Obserwuj swojego czworonożnego przyjaciela i trzymaj go na smyczy. Mniejsze rasy, takie jak Chihuahua, można również nosić w ramionach lub w torbie dla psów.

Upewnij się także, że Twój pies nic nie je na jarmarku bożonarodzeniowym. Odpady, takie jak frytki lub inne resztki, mogą być niezdrowe dla Twojego zwierzaka. Dobrze nakarm go tuż przed wizytą. Pokusa jedzenia z podłogi nie będzie taka wielka.

Jarmarki Bożonarodzeniowe dla psów – świetna alternatywa

Naprawdę dobrą alternatywą dla normalnych jarmarków bożonarodzeniowych, które są mniej odpowiednie dla zwierząt, są jarmarki bożonarodzeniowe dla psów. Są one dostępne w wielu niemieckich miastach i są specjalnie zaprojektowane dla psów i ich właścicieli. Tutaj wszystko kręci się wokół czworonożnych przyjaciół ze straganami dla zwierząt i ofertami dla zwierząt. I to jest – bez wątpienia – po prostu świetna rzecz!