Kategorie
Zwierzęta

Zdrowa dieta dla zwierząt domowych

Zdrowa dieta dla zwierząt domowych

Miłość zwierzęca przechodzi przez żołądek: każdy odpowiedzialny właściciel i właściciel powinien przywiązywać wagę do zdrowej diety własnego zwierzaka. Ale jaki pokarm jest odpowiedni dla twojego kota lub psa? Oto kilka wskazówek.

W prawie żadnym innym temacie opinie są tak różne, jak w diecie zwierząt domowych. Co jest zdrowe dla kotów i psów? Czy właściciele powinni samodzielnie przygotowywać jedzenie, przygotowywać surową karmę dla zwierząt lub gotową karmę dla swojego zwierzaka? Kto pyta, otrzymuje bardzo różne odpowiedzi i opinie. Jeśli chodzi o żywienie zwierząt, należy pamiętać o jednej rzeczy.

To zależy od zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze

Jeśli chodzi o dietę psów i kotów, powinno to być w miarę możliwości dostosowane do potrzeb pokarmowych i energetycznych zwierząt. Oba są zależne od czynników, takich jak wiek, rasa lub płeć. Ważną rolę odgrywają również istniejące choroby – a także aktywność zwierzęcia. Na przykład kot na wolnym wybiegu zwykle potrzebuje więcej pokarmu niż kot trzymany w domu, ponieważ ten drugi nie porusza się tak często i nie jest tak aktywny ruchowo.

A jakie jedzenie jest odpowiednie dla twojego psa i kota?

Jedno jest pewne: zdrowe zwierzę potrzebuje zdrowej żywności. Tylko wtedy może prowadzić żywotność i długie życie. Właściciel musi się tym zająć. Ponieważ w przeciwieństwie do ludzi psy i koty niekoniecznie mają wybór tego, co jedzą, a czego nie. Z reguły zwierzęta zależne są od tego, co otrzymujesz od właściciela pupila. W związku z tym właściciele ponoszą wielką odpowiedzialność.

Odżywianie psa i kota: Mieszanka

Zasadniczo, w przypadku karmy dla zwierząt domowych, im bardziej jest ona naturalna, tym lepiej dla organizmu zwierzęcia – dobra kondycja dla długiego i zdrowego życia. Koty i psy są mięsożercami. Twoje jedzenie powinno zatem stanowić zrównoważoną kombinację białek, składników odżywczych i węglowodanów. Jednak w przypadku zawartości sztucznych dodatków, dodatków smakowych, barwników lub konserwantów powinieneś zrezygnować z takiego pokarmu.

Czy dieta jest odpowiednia?

Jesteś tym, co jesz – dotyczy to również zwierząt. Niezależnie od tego, czy robisz wszystko dobrze w odniesieniu do żywienia, rozpoznasz po niektórych znakach.

Należą do nich:
-Twoje zwierzę ma normalną wagę.
-Twoje zwierzę ma zdrowe zęby i przyjemny oddech.
-Twoje zwierzę ma jedwabistą, lśniącą sierść.
-Twoje zwierzę nie wydala stałych odchodów więcej niż dwa razy dziennie.
-Twoje zwierzę jest aktywne i ma zdrowy apetyt.

Te znaki nie dotyczą twojego zwierzaka? Potem nadszedł czas, aby działać i zrezygnować z diety.

Zła dieta powoduje, że zwierzak jest chory

Zdrowa karma, która zaspokaja potrzeby energetyczne i odżywcze twojego zwierzaka, jest ważna – nie tylko po to, aby wyglądał zdrowo, ale także zdrowo.

Ponieważ niewłaściwa dieta może prowadzić nie tylko do oczywistego dyskomfortu w przewodzie pokarmowym, nadwagi i niedowagi, ale także powodować osłabienie układu odpornościowego, a tym samym powodować inne choroby.

Jeśli nie masz pewności co do odżywiania, najlepiej skontaktować się z weterynarzem. Z pewnością Ci pomoże i będzie chciał tylko tego, co najlepsze dla Twojego zwierzaka.